Subotica: Odbojkašice Spartaka savladale Novi Sad

žok-spartak
SUBOTICA – Odbojkašice Spartaka sa maksimalnih 3:0 (25:22, 25:18, 25:17) savladale su Novi Sad kao gošče u dvorani Sportskog centra Vojvodina.

Subotičanke su as servisom Matićeve povele sa 5:3. Uspele su domaće da odgovore i nakon dva vezana uspešna bloka preokrenu rezultat na 9:8. Usledio je period izjednačene igre gde je rezultat često bio nerešen. Više koncentracije u finišu seta imale su odbojkašice Spartaka,  Kocićeva uspešnim napadom probija odbranu rivalki za prednost od 20:18. Blokom Baićeve „golubice“ su imale tri poena viška u finišu seta, 19:22. Pavlovićeva uspešnim blokom donosi set loptu a ista igračica odličnim napadom dovodi svoj tim u vodstvo od od 1:0.

Spartak je poveo sa 5:1 u drugom setu zatim su domaće poravnale na 9:9. Nakon bloka Šipićeve subotičanke su imale novu prednost od 4 poena, 14:18 da bi odbojkašice Novog Sada prišle na 17:18. Usledila je tada serija Spartaka zahvaljujući raspoloženoj Kocić koja je vodila svoj tim do osvajanja drugog seta.

Nije bilo velikh promena ni u trećem setu. Subotičanke su imale početnu prednost zatim su domaće poravnale na 10:10. Poenom Matićeve i sa dva vezana bloka Kocićeve „golubice“ su povele sa 18:14. Kindelan prekida seriju, ali su nastupila dva nova uspešna bloka Subotičanki preko Jekovićeve i Matićke a zatim i as servis Kocićeve za visokih 22:16. Greškom Petovićeve u napadu Subotičanke su došle do maksimalne pobede.

Spartak: Pavlović 9, Jeković 9, Kocić 19, Matić 12, Baić 2, Šipić 7, Ivković (libero), Korolija 3, Grubanov, Radonjić, Vukmanov, Žigić (libero)