,

Vršac prekinuo niz Subotičana

košarka-subotica
SUBOTICA – Nakon pet uzastopnih pobeda košarkaši Spartak Office shoesa poraženi su Vršcu sa 99:77. Izabranici trenera Vladimira Đokića bili su bolji tim tokom većeg dela utakmice i na kraju zasluženo slavili ubedljivom razlikom.

Domaćini su odlično otvorili utakmicu te poveli sa 12:0. Velikom željom i borbenošću Vršac je nadomestio manjak visokih igrača na centarskoj poziciji. Prva četvrtina završena je prednošću Vršca od 24:14.

Spartak je svoj kvalitet pokazao početkom druge deonice kada su napravili seriju od 10:0 koševima Hardija i Nikolsona te stigli do poravnanja od 24:24. Trgnuli su se domaćini od tog momenta i napravili neverovatnu seriju od 20:2, te su košem Agoča poveli sa 44:26 u 18. minutu susreta. Četiri sekunde pre kraja prvog poluvremena Vasiljević pogađa za 49:33.

Nastavili su domači u istom ritmu, Jovanović je realizovao tri slobodna bacanja za prednost od 22 poena, 64:42. Pokušao je trener Subotičana, Srećko Sekulović čestim izmenama da uspori igru Vršca, međutim domaćinu se igra nije poremetila. Uspešno su držali visok nivo igre i lako održavali stečenu prednost.    Trener domaćih Vladimir Đokić odlično je pripremio ekipu za ovu utakmicu, imali su domačini dominaciju u skoku uz bolji procenat šuta i 5 postignutih trojki više došli su do ubedljive pobede.

Vršac – Spartak Office Shoes 99:77 (24:14, 25:19, 23:20, 27:24)

Vršac: Dišić, Simić 7, Šušić 6, Jovanović 20, Agoč 12, Vasić 16, Radović 9, Jurček 3, Vasiljević 19 , Robinson, Jeković 7.

Spartak: Hardi 20, Jugović 3, Ilkić 3, Prlja 3, Dodić 7, Šarenac, Nikolson 14, Gazibegović 3, Opoku 4, Danilović 2, Sokolović 10, Barna 8.