,

FK Železničar Pančevo u baražu, izborili veliki bod u Ivanjici

PANČEVO – Fudbalski klub Železničar iz Pančeva obezbedio je učešće u baražu, golom Kahvića u 76. minutu za nerešen rezultat 1:1 (0:0) na gostovanju Javoru u Ivanjici, u poslednjem kolu plej-auta Superlige Srbije.

Igrač utakmice za Pančevce bio je iskusni Vojislav Stanković, čija je staloženost i stamenost donela prevagu. Tih, ali brutalan. Bio je nepremostiva prepreka u redovima Pančevaca.

Javor je poveo golom Ratkovića u 49. minutu. I njima je bod bio dovoljan za baraž (jedan više od Železničara), ali domaći su išli na pobedu. Ekipa iz Ivanjice je imala sve u svojim rukama gotovo čitavu utakmicu. Ali, Železničar zna da odigra kada je najteže. Zahvaljujući Stankoviću, vođi gvozdene odbrane, Kahvić je dobio priliku da donese izjednačenje Železničaru, na asistenciju Lazara Romanića.

Pančevcima je bio dovoljan remi, za 39. bod, jedan više od Voždovca koji je ostvario pirovu pobedu nad poslednjim Radnikom iz Surdulice (3:2), sa kojim direktno ispada iz Supelige Srbije.

Opstanak u Superligi, posle plejauta, izborili su Radnički Niš i Novi Pazar (2:1 za Pazarce), kao i IMT i Spartak, koji su remizirali 1:1.