Fudbal: Velika pobeda Sloge, Margita do nove pobede

PLANDIŠTE – U okviru 6. kola Područne fudbalske lige Pančevo fudbalski klub Sloga iz Plandišta gostovala je vrlo neugodnoj ekipi Dolova.

Da je bodove iz Dolova vrlo teško osvojiti pokazalo se i ovog vikenda. Iako je tim FK Sloge odigra dosta kvalitetnu utakmicu, domaćin je pokazao zavidan nivo borbenosti protiv favorita iz Plandišta.

Da ne bude iznenađenja i ovog kola potrudio se nezaustavljivi kapiten Lazarević sa dva pogotka i maestralni Crnogorac, koji još jednom pokazuje da kad je najteže uvek odigra najbolje. Ovom pobedom ekipa Sloge se nalazi na deobi prvog mesta sa četri pobede i dva remija.

Fudbalski klub Hajdučica gostovala je ekipi BAK-a iz Bele Crkve. Nakon velike pobede u prethodnom kolu, ekipa iz Hajdučice odigrala je odlično prvo poluvreme na ovom teškom gostovanju. Poveli su sa 1:0, imali nekoliko izglednih šansi za gol, čak i igrača više, nakog crvenog kartona domaćih. Ali kao da su se uplašili prilike koja im se pružila, igrali su suviše zatvoreno i povučeno, praktično od postignutog gola su se samo branili. Ovakvu konfuznu igru domaćin je znalački iskoristio i okrenuo rezultat na 3:1 i tim naneo novi poraz hajdučičanima.

U 5. kolu Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite dočekala je preporođenu ekipu Banata iz Ilandže. Odlična utakmica viđena je u Margiti i pored vrlo lošeg vremena. Od samog starta meča domaćini su odigrali vrlo organizovano, šanse su se ređale kao na traci. Vrlo raspoloženi golman Banata spasao je svoju ekipu pravog potopa. Zahvaljujući njegovim bravurama na golu ekipa iz Margite je tek u završnici poluvremena povela sa 1:0 nakon odličnog udarca Ničevskog. U drugom poluvremenu ekipa iz Ilandže odigrala je mnogo bolje, imala je nekoliko izglednih prilika, ali bez postignutog gola. Konačan rezultat 2:0 postavio je, a ko drugi, do raspoloženi Vukomanović, nakon odličnog prodora po levom boku.

Ekipa Solunca iz Banatskog Sokolaca dočekala je na domaćem terenu ekipu Janošika i doživela novi neprijatni poraz od 1:3. Ekipa Naša Krajina iz Kupinika na domaćem terenu poražena je od 3:6, u jednoj zanimljivo utakmici prepunoj šansi. Ekipa Mladosti iz Velike Grede doživela je poraz od 3:0 na gostovanju ekipi Crvena Zvezda iz Novog Kozjaka.