Subotica: Fudbaleri Bačke savladali Vrbas

fk bačka
SUBOTICA – Fudbaleri Bačke savladali su Vrbas sa 3:1 u okviru 27. kola Vojvođanske lige grupa Sever. Interesantno je da su sva četiri gola postigli domaćini u drugom poluvremenu od kojih jedan i u sopstvenu mrežu.

U prvom poluvremenu publika je videla nekoliko dobrih akcija na obe strane, ali nije bilo onih pravih za pogodak pa se na odmor otišlo bez promene rezultata.

Nastavak utakmice bio je znatno sadržajniji. U drugom poluvremenu u igru domaćina ušao je oporavljeni Dario Vojnić koji je doneo i prevagu na terenu. Upravo je Dario pokrenuo akciju u 50. minutu iz koje je Malenčić glavom pogodio mrežu na asisternciju Temunovića. Gosti su do izjednačenja došli sasvim slučajno i neočekivano, mladi Pantelić se nije razumeo sa golmanom Jakovljevićem i loptu je greškom poslao u sopstvenu mrežu za 1:1 u 76. minutu.

Nakon poravnanja, fudbaleri Bačke su zaigrali znatno brže i agilnije što im je ubrzo donelo korist. U 81. minutru Radojković je u svom kaznenom prostoru oborio Anđića. Siguran sa bele tačke bio je Dario Vojnić za vodstvo crveno-belih od 2:1. Konačan rezultat od 3:1 postavio je Dario u 84. minutu svojim drugim golom na utakmici.

Narednog vikenda, ekipa Bačke gostuje u Senti.