Torba za porodilište – šta sve treba da sadrži

Da li ste spremni za veliki dan? Ako ste odgovorili odlučno „ne“, možda će vam se svideti pomoć oko liste  za bolničku torbu da biste izbegli nagađanje o tome šta ćete zapravo morati da spakujete.

Dok se pripremate za porođaj fizički i psihički, na umu vam je dosta stvari kao i to  da se što bolje spremite i ponesete neophodne stvari sa sobom. U iščekivanju najuzbudljivijeg iznenađenja i rađanja vaše nove životne uloge često se nešto sa pomenutog spiska zaboravi.

Ako vaša bolnička torba bude spremna unapred, može vam pomoći da se osećate sigurnije i spremnije za sve što se dešava u poslednjim nedeljama trudnoće. Spakujte svoju bolničku torbu do trenutka kada ste trudni oko 36. nedelje, jer biste mogli da se porodite u bilo kom trenutku u nedeljama pre termina. Držite svoju „torbu“ blizu vrata – ili čak u kolima. Naravno, neke stavke ćete morati da dodate u poslednjem trenutku kao što su lekovi,telefon, ali neke od osnovnih stvari možete spakovati unapred.

Na prvom mestu se svakako nalazi neophodna dokumentacija počev od overene zdravstvene knjižice, lične karte, uputa za porodilište, nalaza krvne grupe i rh faktora, rezultate analize testa na hepatitis B, krvne slike i analize urina,labaratorijske analize kao i  svi ultrazvučni nalazi.

Stvari za bebu svakako podrazumevaju pakovanje jednokratnih pelena, kremu protiv ojeda, vlažne maramice, par komada tetra pelena

Stvari za majku u koje spadaju minimalno 4 trudničke spavaćice, pribor za ličnu higijenu, papuče koje mogu da se pokvase, dva peškira za tuširanje, mrežasti ulošci 3 pakovanja, pakovanje mrežastih gaćica,pakovanje zaštitne prostirke za krevet, lekove kao paracetamol i sredstva za ublažavanje bolova, u slučaju da vas zabole glava ili leđa, toalet papir, kese za odlaganje prljavog veša, bade mantil, plastična čaša, flaširana voda i grickalice.

Šta da spakujete  za svoju bebu za izlazak iz porodilišta

Ova lista osnovne opreme za bebe će vam dobro doći kada vaše novorođenče stigne na svet, a suprug će doneti na dan izlaska iz porodilišta sa bebom.

Bodi – Politike bolnice mogu varirati u zavisnosti od toga u šta se novorođenčad može obući, pa se unapred posavetujte sa svojim lekarom o tome šta da spakujete. Možda ćete morati da dodate onome što bolnica nudi u smislu dodataka i slojeva. Zapamtite, kod bojilja je dobra ideja odabrati one koje se zakopčavaju napred. 

Čarape – Novorođenčad se lako može prehladiti, pa ponesite čarapice. Čak i tokom kontakta koža na kožu, vaše novorođenče može da nosi kapicu od pamuka i čarape.

Ćebence – Uvek dobro imati pri ruci za upotrebu tokom kontakta koža na kožu. Takođe se može koristiti da vaša beba bude toplo na putu kući. 

Odeća za odlazak kući – Uzmite u obzir vremenske uslove: bodi, čarapice i kapica bi mogli da budu u redu tokom toplijih meseci, ali zimi spakujte i rukavice i jaknu ili odelo za sneg. 

Auto sedište – Ovo očigledno nije za bolničku torbu, ali pravo sedište za auto treba da bude instalirano u vašem automobilu otprilike u isto vreme kada pakujete svoju torbu za bebu kako bi bila spremna za porodilište.

Pročitajte još:

 

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.