Subotica: Ubedljiv poraz košarkašica Spartaka od Vojvodine

košarkašice - spartak
SUBOTICA – Košarkašice Spartaka poražene su u 9. kolu Košarkaške lige Srbije u Novom Sadu od Vojvodine 021 sa  98:66 (20:16, 34:18, 19:6, 25:26).

Nakon nešto neizvesnije prve četvrtine, domaće su u drugoj stekle veliku prednost koju su lako održavale do kraja utakmice i stigle do zaslužene pobede.

Vojvodina je povela sa 7:0 u 2. minutu meča, da bi Donasja Skot približava Spartak na tri poena zaostatka. Primakle su se Subotičanke pogotkom Todorovićeve, ali samo na kratko jer je usledila serija od 5:0 Vojvodine, ta su domaće prvu četvrtinu završile sa vodstvom od 20:16.

Rogan pogađa tri slobodna bacanja te je Spartak prišao na minus jedan, 19:20. Međutim razigrale su se tada domaće trojkom Radulovićeve povele sa 35:24. Spartak nije imao rešenje za razigrane domaće košarkašice koje su povećavale prednost i u 18. minutu stigle do ubedljivog vodstva, 49:30. Živkovićeva i Radulovićeva povećavaju na +22 da bi poluvreme završeno sa rezultatom 54:34.

Nastavile su domaće u istom ritmu i u nastavku susreta i već tada rešile pitanje pobednika. Vojvodina je dobrom odbranom zaustavila napade Subotičanki i u poslednjih deset minuta su ušle sa prednošću od 73:39. Subotičanke nisu mogle da se povrate iz velikog zaostatka.

Vojvodina 021: MekNil 27, Radulović 18, Janković 8, Destini 13, Selaković 15, Slavnić, Živković 3, Marjanović 1, Jakovljević 4, Marić 9, Bokan.

Spartak: Rogan 21, President 8, Zukanović 4, Curaković 5, Todorović 7, Krstajić, Šćekić 2, Krnjajski 6, Riđošić, Marković 2, Dimitrijević 1, Skot 10.