Subotica: Rukometaši Spartaka slavili u Gajdobri

Rukometaši Spartaka
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka pobedili su ekipu Hercegovca u Gajdobri sa 32:29 i time najavili da se vraćaju u trku za ulazak u Super ligu Srbije. Subotičani su do važne pobede stigli dobrom igrom posebno u drugom delu drugog poluvremena kada su slomili otpor domaćina.

Meč je počeo ravnopravnom igrom dva rivala. Nakon 6:6 Spartak je uspeo da se rezultatski odvoji, golovima  Spreme i Živkovića poveli su sa 10:7. Uzvratili su domaćini golom Ševića prišli na 9:10 u 21. minutu. Radosavljević postiže dva gola u nizu za vodstvo Spartaka od 13:10, pet minuta pre kraja prvog poluvremena. Prvo poluvreme završeno vodstvom Spartaka od 15:13.

Hercegovac je bolje zaigrao u nastavku, Mirića donosi preokret za 18:17. U narednih osam minuta igralo se gol za gol pa su domaćini često imali minimalnu prednost. Nakon poravnanja od 22:22, sa dva vezana gola iskusnog Rakića Subotičani dolaze do prednosti od 23:26. Pet minuta pre kraja odlični Milović postiže svoj šesti gol za vodstvo Spartaka od 28:24  i time najavio konačnog pobednika utakmice. Subotičani su održali stečenu prednost i na kraju sa 32:29 slavili u Gajdobri.

Hercegovac: Marjanov, Radonjić, Rakocija 1, Jovanović, Milošević 5, Ratković, Doder 5, Janjić, Šević 3, Kočić 9, Marković, Živković, Mirić 6, Mijatović, Đeran.

Spartak: Ninković, Momić, Miskin 1, Milović 8, Vuković, Milisavljević, Potpara 3, Gašić, Spremo 2, Radosavljević 10, Bukvić, Rakić 5, Živković 2, Vojvodić, Pešić 1.