Subotica: Lana i Dušan osvojili međunarodne teniske turnire

lana-tenis
SUBOTICA – U protekla dva dana teniseri Spartaka, Lana Virc i Dušan Obradović ostvarili su odlične rezultate osvojivši međunarodne turnire.

Dušan Obradović osvojio je fjučers turnir u Kuršumlijskoj Banji nakon samo dva izgubljena seta. Nakon tri ubedljive pobede u polufinalu je savladao Frančeska Ferarija iz Italije sa 2:0 (6:2, 6:1), da bi u finalu  bio bolji od petog nosioca Svatoslava Gulina iz Rusije sa 2:0 (6:2, 6:3). Nakon ove pobede Obradović bi trenbao znatno da popravi svoj plasman na ATP listi, gde tenutno zauzima 787. mesto

Uspešan vikend upotpunila je mlada i talentovana Lana Virc koja je u Sofiji bez izgubljenog seta osvojila turnir druge kategorije. Nakon tri ubedljive pobede u polufinalu je savladala Rumunku, Juliju Bucueli sa 2:0 (6:1,6:4). U finalnom meču na Kupu Sofije igrale su dve teniserke iz Srbije. Lana Virc je bila uspešnija, sa 2:0 (6:2, 6:2) pobedila  je Teodoru Vlajić.