Subotica: Đurđin slavio u prvoj utakmici baraža

lopta-fudbal
SUBOTICA – Fudbaleri Đurđina pobedili su ekipu Rusina sa 2:1 u prvoj utakmici baraža za ulazak u Vojvođansku ligu grupa Sever.

Drugi meč igra se u četvrtak 22. juna u Ruskom Krsturu.

Baraž meć u Đurđinu odigran je pred oko 1.000 gledalaca koji su videli jednu borbenu i do kraja neizvesnu utakmicu u kojoj su domaćini slavili su poslednjem minutu golom Veljka Vidakovića.

Ube ekipe u meč su ušle dosta rezervisano sa velikom željom, ali bez puno prilika za gol. Gosti su u 28. minutu iznenadili ekipu Đurđina golom koji je postigao Sajanković Matej. Nije to obeshrabrilo domaće koji su tri minuta kasnije poravnali rezultat, Panić Goran je prošao kroz dva odbrambena igrača, prebacio loptu preko istrčalog protivničkog golmana i postigao gol za 1:1.

U nastavku utakmice obe ekipe su imale po par prilika za gola, međutim više sportske sreće i želje pokazali su fudbaleri Đurđina koji su u samom finišu utrakmice stigli do pobede golom Vidaković Veljka.