Radnički u Kovinu savladao Dolovo 4:1

KOVIN – Fudbaleri Radničkog ispunili su očekivanja i ostvarili 9 pobedu u okviru 13. kola PFL Pančevo. Crno-beli su na svom terenu porazili Dolovo sa 4:1.

Izabranici Milana Todorovića odigrali su sjajan meč, iako su bili loši vremenski uslovi za igru. U prvom poluvremenu povela je gostujuća ekipa, ali je Jonović odličnim pogotkom izjednačio na 1:1.

Lepo se pokazao i kapiten Radničkog, Deliblaćanin, čiji je gol doneo prednost kovinskom timu. Prvi deo utakmice završen je 2:1 u korist domaćina. U drugom poluvremenu agresivno su startovale obe ekipe, pokušavaju Rajić, Jonović…

Dobro postavljen je bio Zafirović koji je uspeo dva puta da spreči pokušaj igrača protivničke ekipe. Nakon nekoliko šansi crno-belih, Pavić koristi priliku i daje gol za 3:1. Briljirao je i mladi igrač FK Radnički Šalipur, jer se nije uplašio rivala, već naprotiv povećao razliku na 4:1.

Utakmica se završava pobedom crno-belih. Mladi fudbaleri, uz pomoć nekoliko iskusnijih, zabeležili su još jedan trijumf u ovoj sezoni i zadržali prvo mesto na tabeli. U ovom susretu debitovao i Šalipurov vršnjak, Magda (2005.god.), a u igru su ušli i Vujasinović, Ćeha i Velčanović.

Naredna utakmica očekuje ih u Alibunaru protiv FK Budućnost.