Dve pobede za FK Radnički iz Kovina

KOVIN – Omladinci i pioniri Fudbalskog kluba Radnički Kovin ostvarili su pobede u gostima. Ekipu Sofeks iz Futoga porazili su juče omladinci crno-belog tima rezultatom 5:1, dok su pioniri u Starčevu savladali Borac sa 6:1.

Odličan start pokazale su obe ekipe kovinskog kluba. Iz redova omladinaca, po golovima, istakao se Đorđević, koji je zaslužio titulu trostrukog strelca. A pogotke su postigli i Vujasinović i Ćeha. U ovom susretu sigurnom igrom u odbrani pokazali su se Sekulić i Antić.

Trener pobedničke ekipe, Milan Todorović, kaže da je prezadovoljan, da su njegovi fudbaleri odigrali vrhunski meč i bili na visini svog zadatka. Poslednje kolo jesenjeg dela prvenstva igraće se u subotu od 10 sati u Kovinu. Dolazi im FK 1. maj iz Rume. Todorović očekuje pozitivan ishod i u ovom duelu, posle kojeg će crno-beli ostati u trci za prvo mesto na tabeli.

Na gostujućem terenu blistali su i pioniri Radničkog, koji su dobili nova 3 boda. Lepo su otvorili utakmicu i već u 2. minutu poveli golom Đurića. Posle primljenog gola, domaća ekipa se vraća u igru i izjednačava rezultat. Iz odlične akcije, Gligor daje gol iz kornera. Još jednu lepu priliku uvideo je i ostvario Jankov, koji je povećao razliku na 3:1. Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme. Preostale golove postigli su Stanisavljev, Golubović i Milosavljević.

Prema rečima trenera FK Radnički, Dušana Deliblaćanina, konačno su realizovali sve ono što su vežbali na treningu. Puleni Dušana Deliblaćanina danas od 15 časova dočekuju FK Voja Gačić iz Pančeva.