Zrenjaninska atletičarka Dunja Sikima osvojila srebrnu medalju u Turskoj

ZRENJANIN – Atletičarka zrenjaninskog Banata i reprezentativka Srbije Dunja Sikima osvojila je srebrnu medalju na Balkanijadi za starije juniore i juniorke, održanoj u turskom gradu Denizli.

Mlada atletičarka je trku od 800 metara istrčala za 2:09,82 i time zauzela drugu poziciju na pobedničkom postolju.

Sikima je takođe, trčala i poslednju izmenu u štafeti 4×400 metara i sa svojim saučesnicama Anastasijom Mičom, Milom Marinković i Jovanom Milošević osvojila bronzanu medalju.

Podsećamo, ova sjajna atletičarka je ove godine osvojila Balkanijadu za mlađe juniorke, vicešampionka je u kategoriji starijih juniorki na dvoranskoj Balkanijadi, uključujući i ova dva uspeha u Turskoj.

Gradonačelnik Simo Salapura je uputio čestitke Sikimi i poželeo dobro zdravlje i puno sreće na narednim takmičenjima.