Triatlon: Bogdan Jelača iz Pančeva treći u glavnoj trci u Arilju i prvi među juniorima

PANČEVO – Članovi Triatlon kluba „Tamiš“ iz Pančeva 22. jula nastupili su u Arilju na trci prvenstva Srbije na distancama sprint duatlona i osvojili pregršt medalja.

„Naš klub je put Arilja krenuo sa 16 takmičara svih uzrasnih kategorija. Na prilično zahtevnoj stazi uz kratko, ali izuzetno intenzivno nevreme, praćeno jakom kišom i gradom, TeKaTejci su se sjajno snašli i osvojili veliki broj medalja. Najznačajniji uspeh je postigao Bogdan Jelača koji je u glavnoj trci dana na distancama 5km trčanja, 20km vožnje bajka i 2,5km trčanja osvojio treće mesto u apsolutnoj konkurenciji iza takmičara TriOgy Racing tima Danka Vladimira i Ponjević Jovana i prvo mesto među juniorima! Još jedna odlična trka za Bogdana i pokazatelj dobre forme pred trke prvenstva Srbije u olimpijskom triatlonu i trku juniorskog kupa Evrope koja se 19. avgusta održava u Moldaviji“, saopšteno je iz TK „Tamiš“ Pančevo.