Treća pobeda FK Železničara iz Pančeva u nizu za ostvarenje supeligaškog sna

PANČEVO – Fudbaleri FK Železničara iz Pančeva, u 22. kolu Maxbet Prve lige Srbije, na gostovanju, savladali su FK Radnički sa Novog Beograda, u velikom preokretu 1:2 (1:0).

Novobeogradski “majstori” i “dizelka” sa Tamiša nadigravali su se do poslednjeg atoma snage, tempo utakmice bio je fantastičan tokom svih devedeset minuta, a na kraju je zadovoljena fudbalska pravda.

Krenuo je FK Železničar ofanzivno, od prvog sudijskog zvižduka, ređao šanse pred golom Novobeograđana, ali lopta jednostavno nije htela u mrežu. U 20. minutu, u jeku ofanzive Pančevaca, FK Radnički je iskoristio jednu grešku, došao je do vođstva i tako samo još jednom pokazao da je odličan tim kojem ne sme da se ostavi nimalo prostora.

Odlične izmene napravio je stručni štab Železničara u drugom poluvremenu, a momci koji su ušli bili su tvorci veličanstvenog preokreta.

Igrao se 67. minut, Aleksandar Đorđević je fenomenalno povukao kontru, u solo prodoru je pretrčao dobar deo terena, idealno je centrirao u srce šesnaesterca Radničkog, a na pravom mestu našao se Milan Mirosavljev za 1:1.

Imali su domaći igrači nekoliko dobrih prilika iz kontranapada, ali nije vredelo.

Kapiten Živković na golu Železničara nije dozvoljavao nikakvo iznenađenje. Nastavila je “dizelka” da napada, dobila je novo ubrzanje po boku, jer je u igru ušao i Luka Petrović, koji je u 80. minutu uradio ono u čemu nema premca. Kao na tacni poslužio je Đorđa Šušnjara, a onda je usledio majstorski potez jednog od najboljih napadača u ligi, nadskočio je odbranu Novobeograđana i udarcem glavom doneo pobedu Pančevcima.

Ovo je treća vezana pobeda pančevačkog Železničara u prva tri kola prolećnog dela prvenstva.