Subotica: Veslači Palića nastupili na Miholjskoj regati u Osijeku

vesčaci-palić
SUBOTICA – Međunarodna Miholjska veslačka regata održana je u Osijeku, Hrvatska u subotu 7. oktobra na kojem su uspešni nastupili i takmičari Veslačkog kluba Palić.

Trke se za sve kategorije odvijale su se na stazi od 2.000 m osim za pionire koji su veslali na 1.000m. Na MIholjskoj regati veslači Palića su osvojili 8 medalja od kojih dve srebrne i 6 bronzanih.

Srebrne medalje osvojili su dvojac bez kormilara (kadeti) Luka Pragai i Andrej Vuksan i četverac skul (kadetkinje) u sastavu Reka Arnold, Ana Bogosavljev, Teodora Blagojević i Boglarka Korhec. Bronzane medalje osvojio je četverac skul (kadeti) Luka Pragai, Andrej Vuksan, Novak Nikić i Aron Fodor, zatim Laura Malatinski u skifu (pionirka), dubl skul (kadeti) Novak Nikić i Aron Fodor, četverac bez kormilara (juniori) u sastavu Sergej Čipak, Ivan David, Mark Gorotva i Balint Fileki. Bronzane medalje osvojili su i Vladeta Mihajlović u skifu (pioniri), Teodora Blagojević skif (juniori) i dvojac bez kormilara u juniorskoj konkurenciji Ivan David i Sergej Čipak.