Subotica: Fudbaleri Spartaka slavili u Bačkoj Topoli

lopta-fudbal
SUBOTICA – Fudbaleri Spartaka porazili su ekipu TSC sa 2:0 u Bačkoj Topoli i naneli im prvi ovosezonski poraz pred njihovim navijačima.

Domaćini su bili puno bolji u prvom poluvremenu,da bi u nastavku utakmice Spartak sa dva gola iz kontra napada rešio pitanje pobednika.

Prvu šansu imao je Đakovac u 13. minutu, ali lopta posle njegovog šuta završava pored Spartakovog gola. Par minuta kasnije u šansi se našao i Stanić, međutim uspešniji u šesnaestercu Spartaka bio je Tanasijević koji otklanja opasnost. U finišu prvog dela Stanić je pokušao, ali lopta odlazi preko gola a posle je i Pantović propustio dobru priliku za vodstvo domaćina.

U drugom poluvremenu Spartak se oslobodio pritiska i počeo da preti iz brzih napada. Iskoristili su prvu priliku i došli u prednost golom Voje Ubiparipa u 52. minutu. Nakon primljenog gola TSC je krenuo još ofanzivnije što je dalo prostora fudbalerima Spartaka da uzvrate preko kontranapada što su i učinili deset minuta kasnije. Todoroski je u 62. minutu pobegao odbrani domaćina i loptu poslao u mrežu za 0:2 i šok na TSC Areni. Pokušali su domaćini do kraja utakmice da dođu bar do boda. Najbolji priliku za pogodak propustili su u finišu utakmice kada je Raskonjac sa par metara od gol linije loptu poslao preko prečke.