Subotica: Vaterpolisti Spartaka ubedljivi protiv Košutnjaka

vaterpolisti-spartak
SUBOTICA – Vaterpolisti Spartaka pobedili su  Košutnjak sa 17:9 u okviru drugog kola Prve B lige odigranog tokom vikenda. Meč je odigran na bezenu SRC Prozivka u Subotici.

Subotičani su odlično otvorili utakmicu i već u prvoj četrvrtini poveli sa 4:1. Uspešno su održavali razliku do poluvremena pa se na odmor otišlo sa rezultatom 9:5 u korist Spartaka.

Najneizvesniji je bio treći period koji je završen bez pobednika 4:4. U poslednjih osam minuta Spartak je u potpunosti slomio otpor protivnika, dobili su zadnji period sa 4:0 te došli do ubedljive pobede od 17:9.

Najefikasniji u redovima Subotičana bio je Stojanović sa 8 postignutih golova, uspešan je bio i Jarić sa 5 pogotka. Spartak se trenutno nalazi na liderskoj poziciji sa dve ubedljive pobede nad Borcem i Košutnjakom. U sledećem kolu koje je na programu 12. novembra Subotičani gostuju ekipi Banja Luke.

Spartak: Ćalasan, Čongor 1, Lugonja, Ivković 2, Bulatović, Mickić, Ugraković, Jarić 5, Kovačević 1, Nikolovski, Stojanović 8, Ivković, Todić. Trener: Tešić