Subotica: Juniorska ekipa MKK Spartak Office Shoes savladala Konstantin

MKK Spartak
SUBOTICA – Juniorska selekcija MKK Spartak Office shoes nakon neočekivanog poraza u prvom kolu od KK Joker u Somboru, u nedelju 6. novembra pred subotičkom publikom ostvarili je ubedljivu pobedu nad ekipom Konstantina iz Niša sa 104:71 (28:19, 27:18, 28:18, 21:16).

Spartak je odlično otvorio utakmicu. Nakon uspešnog koša Kojića došli su do prednosti od 11:6. Dvocifrenu prednost stekli su već u 6. minutu kada je Janković pogodio za 19:8, i tu  prednost Subotičani su zadržali do kraja četvrtine.

Odgovorile su Nišlije preko Petrovića koji je postizao poene u seriji te prepolovio prednost domaćina. Međutim, nije to puno obeshrabrilo Subotičane, Kojić ubrzo vraća dvocifrenu prednost domaćima. U prvim minutima treće četvrtine Spartak je pojačao ritam te su poveli sa ubedljivih 20 poena. Ponovo je Petrović pokušao da vrati ekipu Konstantina u meč, međutim sada su Šarenac i Čičić bili sigurni pa je Spartak lako održavao veliku prednost. Magičnu cifru od 100 poena prebacio je Radojčić koji pogađa trojku u 36. minutu za 101:61.

Spartak Office Shoes: Popović, Tomić 4, Čičić 18, Janković 10, Burda 10, Ključik 8. Puača, Radojčić 8, Kojić 15, Šarenac 19, Mandić 8, Knežević 4. Konstantin: Stanković, Stanojević, Tasković 2, Ćirić 3, Marković 11, Aranđelović 11, N. Petrović 5, I. Petrović 21, Kuzmanović 5, Ševo, Drašković 13, Ašćetović.