Subotica: Rukometaši ubedljivi protiv Hercegovca

rukomet-spartak
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka slavili su u 4. kolu Super B lige pobedivši ekipu Hercegovca sa ubedljivih 36:23 u subotičkoj Hali sportova. Nakon loše odigranog prvog poluvremena Spartak je u nastavku igre pokazao odličnu igru i stigao do ubedljive pobede.

Nakon što su gosti poveli sa 3:1 u 6. minutu Spartak je napravio seriju golova i stigao do preokreta od 4:3. Međutim, nisu nastavili u istom ritmu. Usledila je rezultatska klackalica u kojoj ni je dan tim nije uspeo da stekne neku osetniju prednost. Spartak je golom Potpare u 24. minutu prvi došao do dva gola prednosti, 11:9. Usledilo je novo  izjednačenje na 11:11. Hercegovac zahvaljujući raspoloženom Marković Dobrivoju na odmor odlazi sa minimalnom prednošću, 13:14.

U nastavku sureta Spartak je zaigrao svoju igru. Jače u odbrani sa brzim kontranapadima i lakim golovima. U prvih pet minuta napravili su seriju od 5:0 i od rezultatskog zaostatka stigli do prednosti od 18:14. Kako se meč bližio kraju razlika se stalno povećavala. U 45. minutu Bukvić donosi dvocifrenu prednost, 27:17. Nisu imali gosti rešenje za igru subotičana. Pet minuta pre kraja Ćosić donosi velikih 33:19, što je bilo nedostižno.

Spartak: Miskin 1, Ivić, Ivanišević, Marić, Kuburović 5, Laković 6, Potpara 4, Lisov, Spremo 4,  Cmiljanović 4, Dražić 1, Bukvić 7, Spasić 2, Kolarić, Ćosić 2, Vojvodić, Maksimović.