Subotica: Šveđanke minimalno porazile Spartak u prvoj utakmici

fudbalerke-spartak
SUBOTICA – Fudbalerke Spartaka ostvarile su veliki uspeh plasmanom među 22 najbolje ekipe u Evropi. Pružila im se šansa i za novi istorijski uspeh. Dvomeč sa ekipom Rosengarda u okviru druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvu utakmicu odigrale su na TSC Areni i posle velike borbe tesno poražene sa 2:1 od favorizovanog rivala. Rezultat daje nadu Subotičankama da uz iznenađenje u Švedskoj možda ostvare i san o ulasku u grupnu fazu Lige šampiona.

Dobro su otvorile utakmicu  fudbalerke Spartaka, krenule su agresivno, imale veći posed lopte u nogama, ali nisu uspele i da naprave neku ozbiljniju priliku za gol.  Gošće su strpljivo čekale svoju šansu i na žalost domaće publike iskoristile su svoju prvu priliku. Nakon izvedenog kornera najbolje se pred golom Subotičanki snašla Karolina Seger koja u 9. minutu donosi prednost Rosengardu od 1:0. Nisu se predavale domaće nastavile su sa dobrom igrom i u 28. minutu stigle do izjedančenja, iz pomalo srećne situacije. Željka Belovan je nadmudrila golmanku Rosengarda i poravnala rezultat, 1:1

Spartak je drugo poluvremenu krenuo znatno ofanzivnije sa velikom željom da postignu vodeći gol. Priliku je imala Tijana Filipović ali bila je to laka lopta za golmanku Rosengarda. Gošće su čekale svoju priliku i u 72. minutu uspele da dođu do nove prednosti golom Rie Oling.

Revanš utakmica istih rivala igra se 18. oktobra u Malmeu.