Subotica: Rukometaši Spartaka osvojili bod u Smederevu

SUBOTICA – Rukometaši Spartaka osvojili su važan bod u Smederevu odigravši meč bez pobednika, 20:20.

Iako su do boda stigli golom u poslednjem minutu, Subotičani mogu da žale za propuštenom šansom i osvajanju celog plena jer su tokom većeg dela susreta bili u prednosti.

Domaćini su na početku utakmice imali minimalno vodstvo od 3:2 i 4:3. Zaigrali su tada rukometaši Spartaka čvršće u odbrani te golovima Radosavljevića i Potpare preokrenuli rezultat na 4:6 u 14. minutu. Kapiten domaćih Marjanović u 21. minutu donosi Smederevu minimalan zaostatak 7:8. Uslefdio je brz odgovor Subotičana i ponovo su strelci bili Radosavljević i Potpara  za 7:10. Stečenu prednost Spartak je održavao do poluvremena koje je završeno rezultatom 10:13.

Vodila se velika borba u nastavku utakmice. Spartak je uspevao da održi dva gola prednost do 48. minuta kada su domaćini napravili seriju od 3:0 te golom Pešića stigli do poravnanja, 17:17. Stevović vraća prednost Subotičanima, ali pet minuta pre kraja Marjanović ponovo donosi izjednačenje, 18:18. Usledila je uzbudljiva završnica u kojoj su ube ekipe postigle po dva gola pa je meč okončan sa podelom bodova, rezultatom, 20:20.