Subotica: Fudbaleri Spartaka osvojili bod u Kragujevcu

spartak
SUBOTICA – Subotičani su osvojili važan bod u Kragujevcu u cilju opstanka u društvu najboljih.

Bio je ovo debi na klupi subotičana, novog šefa Milana Milovanović koji je pozitivno završen. Poveli su domaćini, Spartak stigao do preokret, da bi u 77. minutu Činedu postavio konačnih 2:2.

Radnički je poveo u 20. minutu, Milunović je uputio centaršut sa desne strane, lopta dolazi do Čolovića koji je šalje u nebranjeni deo mreže za 1:0. Deset minuta kasnije Spartak je mogao do poravnanja kada je nakon brze kontra akcije lopta došla do Bijelovića, međutim odbrana Kragujevčana otklanja opasnost. Minut kasnije Ostojić pokušava glavom i pogađa prečku umesto mreže.  Spartak je do izjednačenja stigao u 38. minutu, Stanić preciznim šutem sa oko 20 metara poravnava na 1:1.

Shimura je u prvom minutu nastavka susreta imao priliku za rezultatski preokret, međutim golman Mladenović odlično je reagovao. Subotičani su do poravnanja stigli u 54. minutu kada je iskoristio kontru svoje ekipe i loptu preciznim šutem poslao u mrežu za 1:2. Nakon rezultatskog zaostatka domaćini su zaigrali ofanzivnije šanse su imali Čolović i Đurić međutim odbrana Spartaka uspešno je odolevala sve do 77. minuta kada je nakon kornera koji je izveo Ćolović lopta došla do Činedua koji glavom donosi konačnih 2:2.