Subotica: Rukometaši Spartaka bolji od lidera na tabeli

rukomet-subotica
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka savladali su lidera na tabeli ekipu Uba sa 26:23 (11:10) u 14. kolu Super B rukometne lige Srbije.

Subotičani su do pobede došli boljom igrom u drugom poluvremenu kada su stekli prednost od 5 golova. Nakon početnog minimalnog vodstva gostiju od 2:1, Spartak je napravio seriju za rezultatski preokret od 4:2. U 20. minutu Spartak je golom Radosavljevića poveo sa 8:6. Umesto da povećaju prednost Subotičani su dozvolili protivniku da izjednači na 8:8. Tri minuta pre kraja prvog dela Živković donosi novu prednost Subotičanima, 10:9. Jovanović poravnava, međutim Potpara postiže gol pa se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom Spartaka od 11:10.

Domaći su odlično započeli drugo poluvreme, golovima Stevovića i Radosavljevića poveli su sa 13:10. Ubrzo Momić povećava razliku pa je u 41. minutu rezultat bio 17:12. Petnaest minuta pre kraja Spartak je imao obećavajućih 19:15.  Gosti se nisu predavali, za samo četiri minuta stigli su do izjednačenja, 19:19. Spartak je tada zaigrao agresivnije u odbrani, golman Vojvodić je zabeležio dve odlične intervencije pa su sedam minuta pre kraja golom Stevovića poveli  sa 23:19. Ub je prišao na 24:22, da bi Miskin dva minuta kasnije sa krila rešio pitanje pobednika, 25:22.

Po završetku utakmice za najboljeg pojedinca susreta proglašen je Balša Stevović iz Spartaka koji je na ovoj utakmici postigao 9 golova.