Subotica: Pobeda košarkaša Spartaka na startu takmičenja u ABA 2 Ligi

košarka-subotica
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka pobedom su startovali u premijernom nastupu u ABA 2 Ligi. Subotičani su sa 80:73 savladali prošlogodišnjeg finalistu ovog takmičenja.

Helios je bolje otvorio utakmicu, sjajnim procentom šuta za tri poena stekli su dvocifrenu prednost. Spartak je u nastavku pojačao odbranu, sustigao rivala i stigao do važne pobede u svom prvom nastupu u Regionalnom takmičenju.

Poveo je Helios sa 18:6 i 24:15 zahvaljujući sjajnom procentu ubačaja za tri poena. Usledio je odgovor Subotičana koji su pojačali igru u odbrani. Cvetković trojkom hvata priključak, 31:39, da bi se u finišu prvog poluvremena razigrao se Kutlešić koji je najzaslužniji za poravnanje od 42:42.

U nastavku susreta važne poene postiže Barna. Spartak je prvi put do vodstva stigao u 25. minutu, 49:48. Nastavili su subotičani sa sjajnom igrom u odbrani, trojkom Sokolovića poveli su sa 56:50. Najveću prednost Spartak je imao u 34. minutu pri rezultatu 65:52. Međutim, uspeli su gosti da se vrate u meč, sada su oni zaigrali bolju odbranu i poenom Vesta i trojkom Bariča pet minuta pre kraja susreta imali su samo 4 poena zaostatka, 66:62. Mirnoću subotičanima vraća Kutlešić novom trojkom za 69:62. Tri minuta pre kraja Radosavljević sa slobodnih bacanja donosi prednost od 10 poena, 74:64. Ponovo je Barič uspeo da poentira i smanji na 76:69, međutim Kutlešić i Medarević nisu dozvoilili da domaćinu izmakne pobeda.

Spartak u četrvtak 12. oktobra od 18:00 časova igru drugu utakmicu u ABA 2 Ligi. Protivnik će im biti ekipa Sutjeske iz Nikšića koja je danas savladala Podgoricu sa 98:91.