Subotica: Odbojkaši Spartaka osvojili Balkanski Kup

odbojka-spartak
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka iz Subotice osvojili su BVA Kup.

Subotičani su u finalu, nakon velike borbe, nadigrali tursku ekipu Burse sa 3:2 (23:25, 27:25, 25:23, 23:25, 15:10) posle dva sata i 25 minuta igre.

Balkanski Kup je odigran upravo u Bursi u Turskoj gde je Spartak u grupi pobedio Bosnu i grčki Pigasos sa maksimalnih 3:0 da bi u finalu savladao domaćina u odličnoj utakmici. Tokom cele utakmice vođena je velika borba u veoma rezultatski neizvesnih svih pet setova. Povela je Bursa sa 1:0 u setovima, ali to nije poremetilo subotičane da uzvrate i poravnaju rezultat u setovima.

Treći set je bio vrlo sličan, Imali su domaćini češće prednost od jedan do dva poena da bi u finiš ekipe ušle poravnate 20:20. Razigrani Džasper vodio je Spartak do osvajanja drugog seta. Zabeležio je tri poena u završnici seta i najzaslužniji je za vodstvo Spartaka od 2:1.

Uspela je domaća ekipa da odvede utakmicu u peti set koji je u potpusnosti pripao Spartaku. Poveo je Spartak sa 4:0 a na promeni strana imali su velikih 8:2. Smanjila je Bursa zaostatak, ali više od toga protiv raspoloženih odbojkaša Spartaka nije mogla. Džasper donosi velikih 13:8, a nakon servis greške domaćina Spartak dolazi do trijumfa od 3:2 u setovima.

Spartak je do velike pobede predvodio Mario Jasper sa sjajnih 39 poena, a pratili su ga Rola Džekson sa 13 i Nikola Pavlović sa 12 poena.

Osvajanjem Balkanskog Kupa subotičani takmičenje nastavljuju u Kupu Izazivača. U 1. kolu, 25. oktobra i 1. novembra, igraju protiv norveškog Fordea.