Subotica: Košarkaši Spartaka slavili i u drugoj utakmici Regionalne lige

SUBOTICA – Košarkaši Spartaka slavili su u duelu dve neporažene ekipe iz prvog kola ABA 2 Lige, Subotičani su sa 89:81 pobedili Sutjesku u odličnoj sportskoj atmosferi pred svojom publikom.

Nikšićani su bolje otvorili utakmicu, Spartak je polako dizao tempo igre, preokrenuo rezultat i do kraja čuvao stečenu prednost.

Sutjeska je stekla prednost od 10:2 koševima Tomaševića i Kočovića. Seriju protivnika prekinuo je Barna za 9:12, međutim ponovo su Nikšićani opasno uzvratili, napravili su seriju od deset poena za 21:9. Najbolji pojedinac susreta Andrija Bojić, vratio je ekipu Spartaka u ritam koji su četvrtinu završili sa 6 poena zaostatka, 19:25

Podigli su „Golubovi“ tempo igre u nastavku. Kutlešić trojkom donosi poravnanje, 29:29 a  Bojić u sledećem napadu i prvu vodstvo od 31:29. Nastavili su u istom ritmu domaći, trojke pogađaju Barna i Bojić, ad bi se prvo poluvreme završilo košem Bojića za 51:43.

Nakon pauze Sutjeska je uzvratila, ubrzao je igru Brejsi koji je zadavao najviše problema domaćoj odbrani. Vulević u 27. minutu smanjuje na 54:58. Bljesnuo je tada Radosavljević dobrim skokovima te je Spartak je u poslednjih deset minuta ušao sa prednošću od  66:59.

Bilo je rezultatske neizvesnosti u poslednjoj četvrtini, Sutjeska je trojkom Kočovića i poenom Brejsija prišla na samo koš zaostatka, 71:73. I opet je Andrija Bojić vratio domaći tim iz kritične situacije, 80:75 tri ipo minuta pre kraja. Nije Spartak dozvolio da im se protivnik rezultatski približi. Meč okončava Barna zakucavanjem za 89:81.

Spartak Office shoes: Cvetković 18, Milijašević 5, Stepanović, Kutlešić 13, Radosavljević 7, Ilić 1, Medarević 1, Tejić 4, Bojić 25, Sokolović, Čupković, Barna 15.