Vrščani sa igračem manje do pobede: OFK Vršac – RFK Novi Sad 2:0 (2:0)

VRŠAC – Vrščani su 3. kolu plej-auta Prve lige Srbije odigrali najbolji meč u doigravanju i zasluženo slavili ubedljivu pobedu protiv Novosađana uprkos tome što su više od sat vremena igrali sa igračem manje.

Rešenost izabranika Zorana Kostića da osvoji ceo plen videla se od prvog minuta, a već u 5. odigrali su najlepšu akciju na čitavom meču posle koje su došli u vođstvo. Čejić je oduzeo loptu na sredini terena, razmenio pas sa Ivićem, potom odigrao dupli pas sa Rikelmeom, Brazilac ga je štiklom spojio sa golom, a defanzivac Novog Sada Krstić nije imao drugog načina da zaustavi mladog napadača osim faulom. Penal čist kao suza u gol je pretvorio Rikelme, 1:0, pogodak je proslavio uz sambu sa saigračima.

U 24. minutu, viđene su dve prilike za domaće i oba puta mrežu je mogao da zatrese Čejić. Najpre je posle akcije Todorovića i Rikelmea šutirao sa desetak metara, neko od defanzivaca Novog Sada izbio je loptu sa gol linije. U nastavku akcije Lazevski je proigrao mladog napadača, ali on iz znatno teže situacije od prethodne nije zahvatio loptu kako je želeo.

U 25. minutu prvu priliku za Novi Sad imao je Marković, posle dobre akcije iskosa sa desne strane šutirao je preko gola. U 29. minutu prilika za Vrščane, Lainović je solo akcijom izborio prostor za udarac sa ivice kaznenog prostora, golman Puškić je paradom skrenuo loptu u korner.

U 31. minutu šok za Vrščane. Posle kornera domaćih, usledila je kontra Novosađana, Žunić je u nameri da spreči njen razvoj startovao s leđa na Dervišija, utisak je da mu je sudija Petrović prestrogo pokazao crveni karton.

Brojčani hendikep nije obeshrabrio igrače OFK Vršca koji su nastavili sa napadima i u finišu prvog poluvremena došli do drugog gola. Vujić je želeo efektno da uposli Todorovića, odbrana Novosađana za kratko je otklonila opasnost, loptu je vešto primio na grudi Ivić i preciznim volej udarcem smestio je donji ugao Puškićevog gola, 2:0.
U prvih 15 minuta drugog poluvremena Vrščani su bili bliži trećem nego Novi Sad prvom golu, ali su u jeku inicijative domaćih izabranici Darka Tešovića imali odličnu priliku. U 58. minutu Marković je uputio pravu bombu na gol Novića, lopta je uzdrmala prečku.

Do kraja utakmice pravih šansi za pogodak više nije bilo, Vrščani su sigurnom igrom priveli kraju odlično urađen posao.

Za vikend nema fudbala, mečevi 4. kola plej-auta igraju se u sredu, OFK Vršac na Gradskom stadionu dočekuje Metalac iz Gornjeg Milanovca. Početak je u 17 časova.

Gradski stadion u Vršcu, gledalaca 300, sudija: Nikola Petrović (Šajkaš), strelci: Rikelme u 6. minutu iz jedanaesterca i Ivić u 45. minutu, žuti kartoni: Lazevski, Todorović, Čejić (OFK Vršac), Milosavić, Krstić (RFK Novi Sad), crveni karton: Žunić (OFK Vršac) u 31. minutu.

OFK VRŠAC: Nović, B. Blagojević, Vujić, Todorović (od 84. Perović -), Lainović, Lazevski (od 84. Glavinić), Rikelme (od 69. Kilibarda), Ivić (od 60. Petrić), Čejić, Diuf, Žunić.

RFK NOVI SAD: Puškić, Krstić (od 73. Mandić), Milosavić (od 78. Mićić), Rac (od 46. Vrekić), Derviši (od 46. Vlalukin), Kokir (od 60. Abraham), Pašagić, Stanisavljević, Blagojević, Marković, Ilić.