Subotica: Juniori MKK Spartak bolji od Partizana

MKK Spartak
SUBOTICA – Juniori košarkaškog kluba Spartak porazili su Partizan sa 89:88 (26:26, 21:19, 19:24, 23:19) u uzbudljivoj i dinamičnoj utakmici koja je odigrana u Subotici u nedelju 20. novembra.

Utakmica je bila izjednačena od samog početka, Radojčić pogađa za 17:13. Uzvratio je Partizan, raspoložen je bio Drezgić koji donosi preokret od 18:17. Prva četvrtina je završena sa puno koševa, 26:26 u kojoj ni jedna ekipa nije uspela da stekne prednost. Preko Mikića u 14. minutu gosti vode sa 36:32, usledio je odgovor Spartaka koji preokreću preko Jankovića i Burde 38:36. Poluvreme je završeno rezultatom 47:45. Spartak u nastavku meča povećava prednost, Burda pogađa za  51:46. Opet Partizan stiže do izjednačenja, a potom je Šarenac pogodio trojku za plus 5 u korist Spartaka, 60:55. Završnica četvrtine pripala je Partizanu koji je na krilima Mikića stigao do tri poena prednosti.

Subotičani su odlično počeli završnu deonicu, Čičić je pogodio trojku, potom je Radojčić vezao pet poena, a Spartak je vodio sa 76:71. Pred poslednji minut domaći dolaze do prednosti od 88:79. Subotičani su napravili dosta grešaka u finišu meča i dozvolili protivniku da se vrati u igru i u poslednjim trenucima uputi i šut za pobedu, odgovornost je preuzeo Drezgić koji nije bio precizan.

Spartak Office Shoes: Popović 7, Tomić 1, Čičić 12, Janković 4, Burda 19, Ključik, Puača, Radojčić 7, Kojić 8, Šarenac 23, Mandić 2, Knežević 6.

Partizan: Zdravković, Drezgić 22, Pasovski, Šekularac, Kovačević 7, Dimtirijević, Beatović 15, Mikić 35, Jovanović, Tomašević, Miličević, Vuksanović 9.