Subotica: Golman Nenadović junak u pobedi Bačke nad Slogom

subotica-fudbal
SUBOTICA – Bačka je na svom terenu savladala Slogu sa 2:1 uprkos ogromnim kadrovskim problemima. Subotičanim je nedostajalo pet standardnih prvotimaca a njima su se priključila i dva golmana Vuković i Jakovčević pa je priliku na golu dobio mladi Mateja Nenadović koji je bio i junak susreta.

Prvi su zapretili igrači Sloge, Šević je odlično izveo slobodan udarac, međutim lpta pogađa stativu. Trgnuli su se domaći nakon povoljne prilike protivnika i počeli da prete. Ubrzo su stigli i do prednosti. Igrao se 15. minut kada su zaustavili napad Sloge, Malečnić je pokrenuo akciju, lopta dolazi do iskusnog Anđića koji dovodi svoju ekipu u prednost ud 15. minutu.  Samo dva minuta kasnije prednost je bila duplirana golom Viktora Živine. Gosti prvo poluvreme završavaju odličnom prilikom, ali ponovo je stativa zaustavila šut Ševića.

Bačka je u drugom poluvremenu održavala stečenu prednost. Požrtvovanom igrom cele ekipe uz veoma raspoloženog Nenadovića na golu održavali su prednost od dva gola. Sloga je najbliža golu bila u 75. minutu kada je sudija dosudio penal nakon što je neko od domaćih igrača igrao rukom u svom šesnaestercu. Golman Nenadović pokazao je da ima veliki potencijal paradom je zaustavio šut Rajčanjija sa bele tačke. Uspeli su gosti u finišu meča da dođu do počasnog pogotka, kontra akciju uspešno završava Vukas u 87. minutu za konačnih 2:1.