Subotica: Fudbalerke Spartaka šampionke Srbije

žfk spartak
SUBOTICA – Fudbalerke Spartaka uspele su da odbrane šampionsku titulu. U poslednjem kolu osvojile su bod u utakmici protiv Crvene Zvezde što im je bilo dovoljno za 14 titulu prvaka države od kojih je čak 13 u nizu.

Utakmica je bila dinamična i veoma uzbudljiva do samog kraja. Spartak je imao priliku već u 5. minutu kada je Biljana Ilić pogodila stativu. Ofanzivna igra domaćih isplatila se u 17. minutu kada je Anastasija Ćirić na asistenciju Tijane Filipović pogodila mrežu za 1:0. Nastavile su domaće sa pritiskom, ali nisu uspele da povećaju prednost do isteka prvog poluvremena.

U nastavku susreta Beograđanke su odlučnije krenule ka golu jer im je za titulu odgovarala samo pobeda u ovom susretu. Njihova ofanzivnija igra odgovarala je fudbalerkama Spartaka koje su iz kontranapada stvorile par veoma izglednih prilika. I kako to obično biva u sportu kada jedna ekipa ne iskoristi svoje odlične šanse, sledi go na drugoj strani. Crvena Zvezda je u 75. minutu uspela da izjednačujući preko Anđele Krstić, 1:1. Vrlo brzo su se domaće konsolidovale, samo tri minuta kasnije uzvratile su preko Anastasije Ćirić koja ne koristi odličnu priliku da vrati prednost „golubicama” kada se našla sama ispred golmana gošći.

U finišu utakmice Crvena Zvezda je ostala sa igračem manje pošto je golmanka Nevena Eremić zaradila direktan crveni karton nakon starta nad Alinom Bakom. Do kraja meča gošće nisu uspele da stvore izbiljniju priliku za gol i na kraju je veliko i emotivno slavlje domaćih fudbalerki moglo da počne.