Subotica: Fudbalerke Spartaka pobedile TSC u pretposlednjem kolu

fudbalerke - spartak
SUBOTICA – Fudbalerke Spartaka pobedile su sa 4:0 ekipu TSC u pretposlednjem kolu plej off-a.

Subotičanke su pobedu obezbedile već posle nešto više od pola sata igre pošto su tada imale prednost od 3:0. U drugom poluvremenu splasnuo je tempo igre, da bi domaće meč mirno privele kraju.

Nije se dugo čekalo na prvi gol, Sidni Stajner je 4. minutu dovela Spartak u vodstvo. Drugi gol postigle su u 29. minutu, Tijana Filipović je izvela korner najviša u skoku bila je Violeta Slović koja pogađa mrežu za 2:0. Samo pet minuta kasnije Sidni Stajner odličnim šutem iz daljine dovodi domaće u prednost od 3:0. Pokušala je i Violeta Slović na sličan način da savlada protivničkog golmana, međutim lopta se posle njenog šuta odbila od stative.

Opao je tempo igre u drugom poluvremenu. Šansu da postigne gol imala je Tijana Filipović u 51. minutu, uputila je precizan šut sa ivice šesnaest metara, lopta umesto mreže pogađa stativu. Nije bilo puno prilika za gol na obe strane do samog finiša meča kada je Tijana Filipović u 89. minutu postavila konačnih 4:0.

Fudbalerke Spartaka će u narednom kolu ugostiti ekipu Crvene Zvezde u meču koji će odlučiti o novom prvaku države.