Subotica: Dve medalje Kik boksera Top Fighter na Svetskom Kupu

boks-subotica
SUBOTICA – Subotički kik boks klub Top Fighter uspešno se vratio sa 28. Svetskog kupa u kikboksu koji je održan u Budimpešti proteklog vikenda.

Klub su predstavljala dva takmičara koji su osvojili dve medalje u konkurenciji takmičara iz 43 zemlje, sa oko 1500 takmičara svih uzrasta koji su se nadmetali u 7 disciplina.

Subotičani su učestvovali u ringovnoj disciplini K1, koja važi za najatraktivniju, ali i najtvrđu disciplinu zbog upotrebe kolena u borbi. U juniorskom uzrastu, Nikola Lončar je u kategoriji do 75kg osvojio zlatnu medalju. Nikola je u četvrtfinalu pobedio borca iz Bosne i Hercegovine, zatim je u polufinalu savladao reprezentativca Moldavije. U finalu je potvrdio svoj kvalitet, bio je bolji od reprezentativca iz Češke pa mu je pobeda donela i zlatnu medalju sa Svetskog kupa.

Odličan uspeh ostvarila je i njegova klupska koleginica Milica Despotović, koja je u kategoriji do 52 kg u četvrtfinalu pobedila reprezentativku Letonije, u polufinalu reprezentativku Italije, dok je u finalu izgubila od mnogo iskusnije reprezentativke iz Bugarske čime je osvojila srebrnu medalju.