Subotica: Atletičari Spartaka ostvarili zapažene rezultate na Kupu Srbije

atletika-spartak
SUBOTICA – Takmičari Atletskog kluba Spartak učestvovali su na finalnom takmičenju Kupa Srbije u atletici koje je održano u Kraljevu 10. i 11. juna koje je okupilo oko 250 atletičara iz 37 klubova.

Atletičar Spartaka, Maksim Puškar osvojio je prvo mesto u disciplini 5000m u vremenu 15:36,14. Odličan rezultat ostvario je i Darijo Bašić Palković koji je osvojio dva duga mesta u disciplinama 400 m i 800m. U trci na 400 m postavio je svoj najbolji rezultat od 47,56 s dok je u trci na 800m ostvario rezultat od 1:51,75. U istim disciplinama, na 400m i 800m, nadmetala se i Sofija Dobrički. U disciplini 800m postavila je novi lični rekord od 2:15,47. U obe discipline bila je petoplasirana.

Najmlađa među predstavnicima Spartaka na ovom takmičenju bila je Minja Kopunović. Iako još uvek juniorka, napravila je pravi podvig u disciplinama u kojima se takmičila. U trci na 400 m zauzela je 6. mesto, istrčavši svoj najbolji rezultat u karijeri od 58,04 s, dok je u disciplini 200m zauzela 7. mesto i kao jedna od najmađih učesnica ove trke postavila novi lični rekord koji sada iznosi 25,04. Ostvarenim rezultatom ispunila je normu za EYOF (Evropski olimpijski festival mladih), te očekuje poziv selektora juniorske reprezentacije za ovo takmičenje koje će biti održano u Mariboru (SLO) od 23-29. jula 2023. godine.

Sumiranjem bodova na kraju oba takmičarska dana atletičari Spartaka zauzeli su 12. mesto. Treneri koji su predvodili uspešne atletičare su Zvezdan Kalmar, Jožef Kereši i Bela Evetović.