Subotica: Uspešni plivači Spartaka na Prvenstvu Vojvodine

plivači-subotica
SUBOTICA – Plivački klub Spartak sa veikim uspehom je učestvovao na Prvenstvu Vojvodine u plivanju koje je 10. i 11. juna održano na SPENS-u Novom sadu za sve uzrasne kategorije.

Prvenstvo je organizovao Plivački savez Srbije uz učešće oko 400 takmičara iz većine vojvođanskih klubova.

Prvog dana Prvenstva  takmičili su se pioniri i kadeti, dok su u nedelju plivali juniori i seniori. Sve selekcije Spartaka zabeležile su odličan rezultat, pioniri su prvaci Vojvodine, dok su kadeti i juniori zauzeli drugu poziciju.

Među pionirima posebno su se istakli Sara Stipić sa tri zlatne i jednom srebrnom medaljom, Nikolas Martin sa dve zlatne i dve srebrne, Darko Rakić sa sa dve zlatne kao i štafeta 4×50 mešovito koja je osvojila zlatnu medalju.

U  kadetskoj konkurenciji šest takmičara Spartaka je osvojilo medalje a istakli su se Una Milošević sa osvojenom zlatnom medaljom na 200m prsno, Leon Herni sa tri osvojene medalje i Petra Botka sa dve srebrne i jednom bronzanom medaljom.

Veliki broj Subotičana osvojio je medalje u juniorskoj konkurenciji. Posebno su se istakli Boris Boršoš sa tri zlatne i dve srebrne medalje, Vanja Romić sa 4 zlatne i jednom bronzanom i Petra Čajkaš sa tri zlatne i jednom bronzanom.