Streljaštvo: Ognjen Lukić osvojio prvo mesto na Kupu Srbije

PANČEVO – Ognjen Lukić, član Streljačke družine „Pančevo 1813“ osvojio je prvo mesto u kategoriji pionira puškom u poslednjem kolu Kupa Srbije po B programu održanom za vikend u Smederevu.

Na ovom takmičenju je nastupilo deset takmičara Streljačke družine “Pančevo 1813“.

„Ognjen Lukić je sa 186 krugova osvojio prvo mesto i 12 bodova u kategoriji pionira puškom, dok je Ognjen Bunčić sa 168 krugova dvanaesti.
Obojica su se plasirali za učešće u Finalu Kupa Srbije Lukić kao drugi, a Bunčić deseti finalista. Ognjen Bunčić je nastupio i u kategoriji pionira pištoljem, ali sa 171 krugom nije osvojio bodove za finale. U kategoriji kadeta puškom, nastupili su Nemanja Đorđević sa 536, Ognjen Bunčić sa 528 i Ognjen Lukić sa 523 kruga, ali nisu osvojili bodove za finale. U kategoriji mlađih juniora puškom Aleksa Rakonjac nije nastupio, ali je imao dovoljno bodova od ranije, te će nastupati u finalu“, kaže Siniša Veljković, sportski direktor SD „Pančevo 1813“.

U kategoriji mlađih juniorki puškom nastupila je Teodora Kondić, ali nije osvojila bodove, dok je Iva Rakonjac sa 388 krugova osvojila šesto mesto i novih pet bodova, i plasirala se za učešće u finalu kadetkinja puškom.

Nemanja Đorđević je nastupio i u kategoriji kadeta pištoljem, ali sa 508 krugova nije osvojio nove bodove i učešće u finalu.

Stefan Kešišjan je zauzeo dvanaesto mesto u konkurenciji mlađih juniora pištoljem sa 530 krugova, nije osvojio nove bodove, ali je ušao na listu finalista na deseto mesto zahvaljujući osvojenim bodovima iz prvog kola.

Marko Ninković, iako nije nastupio u ovom kolu imao je dovoljnu zalihu bodova iz prva dva kola (po 20 maksimalnih) i ušao u finale na obe liste, odnosno u kategorijama kadeta i mlađih juniora pištoljem.

Za pančevačku ekipu zbog bolesti nisu mogli da nastupe pionir Jovan Kondić i kadet Marko Ninković u kategoriji pištolj, kao i Aleksa Rakonjac koji je sa reprezentacijom Srbije na Prvenstvu Evrope u Norveškoj.

Finale Kupa Srbije će biti održano već narednog vikenda, takođe u Smederevu, sa sedam nastupa pančevačkih strelaca.