Sivić pokrenuo „Dizelku“

PANČEVO – Fudbaleri Železničara iz Pančeva savladali su kao gosti ekipu Voždovca rezultatom 3:2 u okviru četvrtog kola plej-auta Super lige Srbije.

Pančevci su ostvarili izuzetno važnu pobedu nad direktnim rivalom u borbi za opstanak koja za „Dizelku“ neće biti nimalo lako, ali tri boda sa Krova garantuju veoma uzbudljivu trku za status superligaša.

Gosti iz Pančeva poveli su u 13. minutu kada je Pavlov loptu glavom prosledio Branislavu Kneževiću koji se lepo snašao pred golom Voždovca i matirao Gudžulića.

„Zmajevi“ su uzvratili u 35. minutu, Džunior Flemings potvrdio je odličnu formu kada je iskoristio dodavanje Neškovića, zalomio Hajdina i izjednačio rezultat na Krovu.

Železničar je u samom finišu prvog poluvremena postigao čak dva gola.

Prvo je Matija Pavlović postigao nesrećan autogol u 41. minutu posle dodavanja Romanića, da bi šest minuta kasnije Stefan Hajdin lepo gađao i pogodio protiv svog bivšeg kluba.

Krenuo je Voždovac na sve ili ništa u drugom poluvremenu, bio bolji rival što je i materijalizovao preko raspoloženog Flemingsa koji je postigao svoj drugi gol u 77. minutu.

Više od toga domaćin nije mogao, pa je tako novi trener Železničara Tomislav Sivić ostvario svoju prvu pobedu na klupi kluba iz Pančeva.

Železničar je osvojio svoj 32. bod i tako se približio upravo Voždovcu na samo dva boda tri utakmice pre kraja sezone.