Sombor: Vukašin Milić pogodio za tri boda

lopta
SOMBOR – Ekipa Žaka minimalno je slavila na gostovanju u Ruskom Krsturu.

Susret je odlučio pogodak Vukašina Milića u 76. minutu utakmice. Ovom pobedom „crno – beli“ su se popeli dva mesta više na tabeli i trenutno su šesti tim lige sa 23 boda. Više od polovine (13) je osvojeno na gostovanjima. Narednog vikenda na „Igralištu kraj pruge“ Žakovci će ugostiti sastav Lipara koji je u ovom kolu ubedljivo poražen (4:0) u Kulpinu. Ekipa iz Paraga je uprkos remiju sa Krila Krajinom zadržala vodeće mesto na tabeli. U derbiju kola Budućnost iz Gložana je nakon velikog preokreta slavila nad Radničkim 1918. Ratkovčani su na poluvremenu vodili sa 3:1. Ipak, u nastavku meča su primili četiri pogotka i tako propustili priliku da se vrate na lidersku poziciju. Do kraja jesenjeg dela ostala su još dva kola. Četiri tima su u igri za prvo mesto. Gledajući raspored za sada možemo slobodno reći da je ekipa iz Paraga najbliža cilju. Ipak, lopta je okrugla, a sve će se znati nakon poslednjih 180 minuta.

Izveštaji i rezultati: Rusin – Žak 0:1 (0:0) (Zapisnik), Borac 46 – Budućnost (M) 1:0 (1:0) (Zapisnik), ČSK – Crvenka 4:1 (4:1) (Zapisnik), Kula – Soko 2:1 (1:1) (Zapisnik), Budućnost (P) – Krila Krajine 1:1 (1:0) (Zapisnik), Polet – BSK 2:0 (1:0) (Zapisnik), Budućnost (G) – Radnički 1918 – 5:4 (1:3) (Zapisnik), Kulpin – Lipar 4:0 (1:0) (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 30, Kulpin 29, Radnički 1918 – 28, Budućnost (G) 27, Borac 46 – 23, Žak 23, Lipar 20, BSK 20, Budućnost (M) 18, Krila Krajine 16, Crvenka 15, ČSK 13, Polet 11, Rusin 10, Kula 7, Soko 3.

Parovi narednog (14) kola: Žak – Lipar, Radnički 1918 – Kulpin, BSK – Budućnost (G), Krila Krajine – Polet, Soko – Budućnost (P), Crvenka – Kula, Budućnost (M) – ČSK, Rusin – Borac 46.