Sombor: Održan 13. „Serbian Open“ u krosmintonu, Boris Jerković u vrhu svetske rang liste

Serbian-Open-2022
SOMBOR – U Somboru je 3. septembra održano 13. izdanje „Serbian Opena“ u krosmintonu. Nastupili su vrhunski takmičari iz više zemalja, a takmičili su se u pojedinačnim i dubl kategorijama.

Najuspešniji su bili učesnici iz Mađarske, koji su kući odneli šesnaest medalja, a odmah za njima i članovi SBK „Speeder“ iz Sombora, sa trinaest odličja.

Najuspešniji takmičar turnira, koji je osvojio zlato u Open kategoriji i bronzu u kategoriji za mešovite parove, sa Alidom Jerković, bio je Boris Jerković. Jerković je stigao do svoje treće titule u nizu i sa 500 dodatnih poena je preuzeo vođstvo na svetskoj rang listi. Ujedno se upisao u istoriju kao prvi srpski igrač koji je taj uspeh postigao.

Katarina Blažev je iznenađenje turnira, budući da je osvojila srebro u kategoriji seniorki. U kategoriji juniorskih parova, Blažev je sa Selenom Stojačić osvojila srebro.

Uroš Lukač je dobio dve bronzane medalje, pojedinačno u kategoriji pionira do 14 godina i u kategoriji juniorskih parova. U kategoriji juniorskih parova bronzu je osvojio i Branislav Banić, nastupivši sa Mađarom Hazs Zalanom.

U paru sa Miodragom Kovačevićem, Stevica Lukač je osvojio bronzano odličje u kategoriji veteranskih parova. U kategoriji preko 60 godina, trijumfovao je Slobodan Jerković, drugo mesto zauzeo je Vladimir Blanuša, a treće Zoran Purić, svi Somborci.