Sombor: Uspešan vikend za „Somaratonce“

vrbas-katic-somaratonci
SOMBOR – Tokom proteklog vikenda, u Vrbasu je održano drugo po redu izdanje Vrbaske trke, a okupilo se preko 200 trkača.

Oni su se nadmetali u trkama na 5 i 10 kilometara, kao i na distanci od 1 km u kategoriji vojske i policije. Na trci su učestvovali i „Somaratonci“, koji su nastupili u glavnim trkama. Najuspešniji je bio Džejms Ins, koji je zauzeo treće mesto u generalnom plasmanu na trci na 10 km.

Takođe, odličan nastup je imao i Branislav Katić, koji je bio jedanaesti u generalnom plasmanu, a prvi u svojoj starosnoj kategoriji.

Osim toga, prva mesta u svojim starosnim kategorijama osvojile su Vesna Bjelan, Mirjana Došen i Danica Grujić Firanj, a Đorđe Rackov osvojio je treće mesto u svojoj kategoriji. Mina Bošnjak i Ljerka Vukmirović istrčale su trku na 5 km.

Pored vrbaske trke, u Zemunu je održan prvi Zemunski polumaraton, takođe tokom vikenda, a „Somaratonka“ Suzana Filipović istrčala je distancu dugu 21 km i osvojila prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji.