logo transparend vojvodina uzivo

Pobeda Slovenije u senci povrede Jake Blažiča

Dončić ponovo briljirao

Pobedu u drugom kolu Mundobasketa upisala je i reprezentacija Slovenije. Zmajevi su ubedljivo savladali selekciju Gruzije rezultatom 88:67. Ipak, ova pobeda ostala je u senci strašne povrede Jake Blažiča.

Slovenija je bolje otvorila meč, povela sa 14:2, ali je posle prvih 10 minuta ipak gubila rezultatom 17:16. U drugoj četvrtini viđena je dominacija Luke Dončića, priključili su mu se i ostali igrači, pa se na odmor otišlo rezultatom 45:33.

Do kraja utakmice Slovenija je kontrolisala situaciju i rutinski završila posao.

Pobeda je ostala u senci strašne povrede Jake Blažiča. Naime, napustio je teren polovinom treće četvrtine držeći se za leđa nakon teškog kontakta i pada.

On je prilikom akcije Gruzije, kada je Mamukeašvili poslao pas Bitadzeu koji je ulazio ka košu, stao da pokuša da spreči Gruzina da postigne lak koš, međutim tom prilikom mu je sa leđa došao Toko Šengelija na koga je Jaka tom prilikom pao.

Najefikasniji u sastavu Slovenije bili su Luka Dončić sa 34 poena, 10 skokova i šest asistencija, Klemon Prepelič sa 15, Zoran Dragić sa 12 poena. Kod Gruzije, Aleksander Mamukelašvili je postigao 21, Kahaber Jinčaradze 12, Tornike Šengelija devet poena.

Naredni meč Slovenija igra protiv Zelenortskih Ostrva, dok Gruziju očekuje meč sa Venecuelom.