Potop “Kockastih”: Španija deklasirala Hrvatsku

Fudbaleri Španije su deklasirali Hrvatsku sa 3:0 (3:0), u prvom meču Grupe B na EURO 2024, u Nemačkoj, Berlinu.

Kao što sam nadimak Španije – “Crvena furija”, to su opravdali u prvom poluvremenu, kada su došli do ubedljive prednosti od 3:0. Na kraju su rutinski priveli meč kraju i upisali trijumf na premijeri.

Prvih 10. minuta su Španci su dominirali, ipak Hrvati su “podigli glavu” u nastavku meča.

Pokušavali su Španci preko Morate da dođu do vođstva, a najveće probleme Hrvatima je stvarao mladi Lamin Jamal.

Dugo se vodila borba na sredini terena i pred golom Hrvatske i Španci su na kraju uspeli da “načnu” rivala.

Igrao se 29. minut kada je Fabijan Ruis odlično proigrao Alvara Moratu, izbacivši čitavu odbranu Hrvatske.

Morata je sam izašao 1 na 1 sa Livakovićem i lako ga matirao za vođstvo od 1:0.

Nisu se Hrvati oporavili od šoka, a usledio je novi. Samo tri minuta kasnije, Ruis je posle solo akcije i gužve u kaznenom prostoru Hrvatske uspeo da se namesti i pogodi mrežu za 2:0.

Potpuni debakl Hrvata za samo tri minuta. U međuvremenu Hrvatska je imala dve ozbiljne šanse preko Kovačića Budimira, ali nije uspela da umanji zaostatak.

Veliku šansu, imali su Hrvati u 41. minutu, Majer je ubacio loptu do Gvardiola u petercu, nije bio precizan defanzivac, a lopta je prošla pored Budimira na drugoj stativi. Uspeli su Španci nekako da se spasu.

Prvo poluvreme, Španci su završili dominantno, igrao se drugi minut nadoknade kada je Lamin Jamal proigrao Karvahala, koji je u petercu došao do lopte i savladao Livakovića za 3:0.