Opštinska liga u fudbalu: Sefkerinci startovali pobedom

SEFKERIN – Na startu Opštinske lige nadali su se Sefkerinci reprizi rezultata od pre sedam dana kada su protutnjali Crepajom sa šest lakih „komada“ u domaćoj mreži. Međutim, odigrana potpuno drugačija utakmica.

FK VOJVODINA (Crepaja) – FK TEMPO (Sefkerin) 1:2 (0:1); Domaćini borbeni svih 90 minuta. Branili su se junački i malo je nedostajalo da budu nagrađeni za to.

Počelo je uraganskim napadima Tempa. Ređale su se šanse ali i promašivale kao na traci. U 32. minutu Zvonko Jakovljević koristi asistenciju Uroša Mladenovića i postiže pogodak za vođstvo gostiju. Početkom drugog poluvremena domaći izjednačuju iz jedanaesterca. Tempo pojačava sa napadima i opet ređa šansu za šansom ali i promašuje. Kada su svi mislili da će se utakmica završiti podelom bodova usledio je šok za domaće. Uros Mladenović je odlićno izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara iskosa sa leve strane i pogodio pored nemoćnog golmana Vojvodine za pobedu gostiju i vredna tri boda na startu prvenstva.

Sastav Tempa: Janjić, Jovanov (od 46. minuta Janković), Dačić (od 46. minuta Jaćimovski), Stanisavljević, Arsić, Cvetković, Živkov (od 63. minuta Krujezi), Mladenović (od 92.minuta Rakić), Jakovljević, Bursać, Radomirović.

REZULTATI 1. kola:

Voja Gačić – Pobeda 9:0; Jedinstvo – Slavia 1:3; Borac (P) – Kolonija 4:5; Vojvodina – Tempo 1:2; Borac (S) – slobodan tim.