Opomena Srbiji: Portugalci pali u Švajcarskoj, Grčka bolja od južne srpske pokrajine, Bugari ponovo užasni

Fudbalska reprezentacija Švajcarske napravila je veliko iznenađenje nakon što je posle tri poraza savladala selekciju Portugalije na svom terenu sa 1:0 i tako ostavila šanse za ostanak u ligu A Lige nacija.

Ni minut nije prošao u Ženevi, a Švajcarci, koji su protivnici Srbije na Mundijalu, poveli su preko Harisa Seferovića koji je iskoristio asistenciju Vidmera.

Nakon toga, Portugalci su napadali, ali u kombinovanom sastavu nisu uspeli da pritisak konvertuju makar u remi i bod.

U istoj grupi, Španija je pobedila bez problema Češku sa 2:0, te sa osam bodova zauzimaju prvu poziciju u grupi. Furija sada ima bod više od Portugalije, četiri od Češke i pet od Švajcarske.

Za pobedu Španaca zaslužni su Soler koji je pogodio u 24. minutu, te Sarabija koji je bio precizan u 75. minutu.

Grčka selekcija ipak nije dozvolila iznenađenje pošto su golovima u drugom poluvremenu bili bolji od tzv. selekcije Kosova sa 2:0.

Đakomakis u 71. i Mantolas u devetom minutu nadoknade nastavili su niz koji će verovatno lansirati Grčku u ligu B ukoliko nastavi sa ovakvim igrama.

Severna Irska i Kipar su u istoj grupi 2 podelili bodove 2:2, dok je Bugarska nastavila sa totalno negativnim nizom bez pobede još od oktobra prošle godine.

Bugari su igrali bez golova u Gruziji i sada postoji realna šansa da padnu u poslednju ligu D ukoliko se ovo sivilo nastavi.