Šok za Srbiju u Ljubljani: Šeško učinio da Orlovima bude teško, Slovenci stigli 2 gola zaostatka i uzeli bod

Na svu sreću, i dalje držimo sve u svojim rukama kada je reč o plasmanu u A diviziju Lige nacija

Iz fudbalske bajke u horor priču za osam minuta. Reprezentacija Srbije uradila je neshvatljivo i od gotovo pa izvesne pobede uspela je na kraju u Ljubljani jedva da izvuče bod protiv borbenih Slovenaca koji su iskoristili bukvalno dve jedine prave šanse na utakmici i došli do drugog boda u grupi u Ligi nacija – 2:2 (0:2).

Ako nam je za utehu, a sigurno neće biti dovoljno posle ovakve utakmice, Orlovi i dalje drže sve u svojim rukama kada je prvo mesto u grupi u pitanju i sa dve pobede u poslednja dva kola bi se plasirala u Ligu A, te obezbedila dodatni baraž za odlazak na Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Opet se Orlovima ukazala stara boljka da se fudbal igra svih 90 minuta i da nije dovoljno „samleti“ protivnika u samo jednom delu utakmice. Slovenci su se probudili na odmoru, krenuli ofanzivnije i agresivnije i samim tim su zasluženo osvojili bod pred domaćim navijačima.

Kao što smo rekli, krenulo je kako se samo poželeti može. Srbija je napadala od samog starta i krunisala je inicijativu u osmom minutu posle odličnog prodora i centaršuta Mladenovića sa boka. Na petercu je loptu odlično sačekao Živković i doneo nam prednost

Nastavila je Srbija da gađa golmana Oblaka iz minuta u minut i posle tog prvog gola. Tadić je pokušao iz slobodnog udarca na dodavanje Živkovića u 12. minutu, a potom su i Slovenci namirisali krv, pa su preko Šeška i Kurtića pokazali da neće biti samo „topovsko meso“.

Međutim, i naredni gol na utakmici postigla je reprezentacija Srbije. Bila je to sjajna akcija koja je krenula u 35. minutu preko Dušana Tadića koji je pokazao da je pravi mađioničar sa loptom, proturio je loptu kroz noge odbrane Slovenije, a onda pronašao Aleksandra Mitrovića u trepavicu za pogodak glavom.

Do kraja prvog poluvremena videli smo još nekoliko dobrih napada Srbije, pa smo sa velikim nadama čekali početak drugog dela. Umesto toga, potpuni potop i ponor.

Za osam minuta smo od idiličnih 0:2 za Srbiju došli do rezultata 2:2 i vrlo sumorne celokupne slike o današnjoj utakmici. Kiksnula je prvi put odbrana Srbije u 48. minutu kada je Šporar sjajno vratio loptu do Gnezde-Čerina na 11 metara, a ovaj je šutirao i matirao Vanju Milinković-Savića.

Nije mnogo potrajalo dok nismo videli i drugi gol u mreži Orlova. Ovoga puta strelac je bio Šeško posle još jedne smušene reakcije odbrane Srbije koja se vrlo sporo vraćala nazad, pa je u 53. minutu platila novi ceh.

Bilo je potrebno dosta vremena da se repreezntacija Srbije „sabere“ posle ovog drugog gola Slovenije. Tek oko 69. minuta je Mitrović posle jednog centaršuta imao sjajnu priliku u kaznenom prostoru, kada je loptu poslao pored gola.

Menjao je Dragan Stojković-Piksić, tražio je novu krv na terenu, nekoga ko bi prodrmao Orlove, ali na kraju niko nije dorastao izazovu. U samoj završnici su Slovenci uspeli maksimalno da umrtve igru, pa šansi gotovo da nije bilo.

Srbija posle prva četiri kola Lige nacija ima sedam osvojenih bodova i nalazi se na drugom mestu u grupi iza Norvežana koji imaju 10. To znači da će Orlovima biti neophodne dve pobede na jesen za prvo mesto, kao i bolji međusobni skor sa momcima koje predvodi Erling Haland.

Utakmici su inače prisustvovale i velike NBA zvezde – Luka Dončić, Goran Dragić i Nestorović, a reditelju prenosa bilo je vrlo zanimljivo da ih često ubaci u kadar prilikom prenosa.