Mic po mic, eto Junajteda u vrhu: Fred i Bruno srušili Totenhem na Old Trafordu, Đavoli opet u trci

Bolje drugo poluvreme presudilo je da domaći danas odnesu sva tri boda

Krenuli su katastrofalno, ali polako pokazuju znake oporavka. Nije ih uzdrmala ni ona katastrofa protiv Mančester sitija, fudbaleri Junajteda su danas u derbiju 11. kola Premijer lige uspeli da izađu na kraj sa jednim od glavnih rivala u borbi za visok plasman, Totenhemom, pred domaćim navijačima – 2:0 (0:0).

Remi bez golova u prošlom kolu protiv Njukasla na istom stadionu kao da je trgnuo Junajted iz letargije, koji je danas odigrao odlično, naročito u poslednjoj trećini terena. Više kreativnosti, brzine i hitrosti u odlučujućim momentima presudilo je da trijumf ostane u rukama Đavola.

Prosto je neverovatno kako prvo poluvreme nije donelo barem jedan pogodak. Prvo je zapretio Fred već u 8. minutu snažnim udarcem koji je krajnjim naporom zaustavio Ugo Ljoris, da bi dobar šut samo tri minuta kasnije ka golu Totenhema uputio i Entoni.

Junajted je nastavio da napada. U 21. minutu je Markus Rašford uputio dobar udarac u levi ugao, a samo minut kasnije je pokušao i Bruno Fernandeš. Nastavili su domaći da „buše“ Ljorisa – Rašford, Šo, Kazemiro su bili baš blizu da postignu taj uvodni gol, a na kraju poluvremena je mogao da usledi i hladan tuš da je Hari Kejn bio malo prisebniji za Pevce.

Ipak, konačni „proboj“ zida Totenhema desio se u 47. minutu kada je Džejdon Sančo poslao loptu na nogu Fredu, a ovaj je gađao sasvim dobro, doduše imao je i malo sreće, pošto se lopta od Dejvisa odbila i tako prevarila Ljorisa.

U 50. i 56. minutu Markus Rašford je propustio dve lepe prilike da duplira prednost, da bi sve bilo rešeno u 69. minutu kada je Bruno Fernandeš ipak došao do gola. Šutirao je ka desnoj stativi, golman Totenhema je bio u nokautu nije mogao ništa da uradi.

Moglo je do kraja biti ubedljivije. Postigao je Bruno pogodak u 82. minutu, ali je zbog očiglednog ofsajda on naknadno i poništen. Ipak, biće zadovoljni na Old Trafordu i ovom pobedom, koja ih šalje na peto mesto sa 19 bodova, dok Totenhem na trećem mestu ima četiri boda više.