Darvinizam na delu: „Enfild“ video naznaku evolucije Nunjeza od prosečnog ka vrhunskom napadaču

Jedan, ali vredan za „Redse“

Fudbaleri Liverpula upisali su drugu uzastopnu pobedu pred svojim navijačima, nadovezali su je na veliki derbi trijumf protiv Mančester sitija (1:0) i dobili zamajac za napad na najviše pozicije na tabeli.

Golom Darvina Nunjeza u 22. minutu tim trenera Jirgena Klopa porazio je Vest Hem, a junak je bio i Alison, koji je odbranio penal Brusu Bouvenu u smiraj poluvremena.

Pogledajte gol skupo plaćenog pojačanja „Redsa“, sjajan tajming i vrhunski trzaj glavom, za mat „Čekićara“, dovoljan za tri boda Liverpula u još jednoj pobedničkoj predstavi.

Ekipa sa „Enfilda“ plaća skup ceh početnim posrtanjima pa ni pobede u nizu, za sada, ne donose veliki pomak ekipi jer i timovi iz samog vrha ređaju dobre rezultate. Klopa, ipak, može da raduje uspon koji je krenuo sa bombardovanjem Rendžersa u Ligi šampiona, a pečatiran je derbij pobedom protiv šampiona Sitija.

Darvin Nunjez je igrač kome je baš ovo bilo potrebno – gol, i to prvi na „Enfildu“.

Urugvajac je od letošnjeg dolaska iz Benfike pod pojačanim „nadzorom“ navijača, nije se dosad proslavio pa je pritisak na njega i na Klopa sveprisutan od medija, preko društvenih mreža, jer je, ipak, u pitanju skupo plaćena akvizicija (80 miliona vredan transfer).

Da li je ovo, međutim, naznaka boljih dana ovog momka ili samo bljesak i sticaj okolnosti pokazaće vreme, tako da je još rano govoriti o evoluciji ovog igrača od „izvikanog“ do „proverenog“ golgetera za ovaj nivo fudbala.