Kula: Pobede Sivčana i Apatinaca

Sivac-Hercegovac
KULA/APATIN – Sivački “Panteri” zasluženo su slavili u meču 8. kola Super B lige Srbije nad Hercegovcem iz Gajdobre.

Domaćin je od starta zaigrao bolje, konstantno je bio u prednosti (tri do četiri gola) i zasluženo je rešio prvi deo igre u svoju korist. Gosti su sredinom drugog dela prišli na gol zaostatka, međutim, brzo je usledio odgovor “Pantera” koji su mini serijom (4:0) stekli pet golova prednosti (23:18), koju su uspešno sačuvali do kraja meča. Najefikasniji igrač domaćeg tima bio je Ilija Kolarić sa osam golova, dok je Mirko Džabasan dao jedan manje. Kod gostiju istakao se Dušan Mirić sa šest pogodaka. U meču između Apatina i Inđije bilo je neizvesno prvih dvadesetak minuta. Nakon toga Apatinci su pojačali ritam i do poluvremena su stekli četiri gola viška. U nastavku susreta rutinski su meč priveli kraju. U pobedničkom sastavu dva igrača su posebno bili raspoloženi. Pilipović je postigao 12, a Peić Tukuljac deset golova. Ovom pobedom ekipa Apatina se popela na osmu poziciju sa šest bodova, dok su Sivčani i dalje poslednji sa četiri boda. U sledećem (9) kolu Apatin će gostovati u Smederevu, dok će Sivac 69 igrati protiv Kolubare iz Lazarevca.

Izveštaji sa mečeva:

Sivac 69 – Hercegovac 31:27 (16:13)

Sedmerci: 4/6 (Sivac 69). 3/4 (Hercegovac).

Isključenja: 2 minuta (Sivac 69). 10 minuta (Hercegovac).

Sivac 69: Kolarić 8, Petrović, Beslać, Džabasan 7, M. Dubaić, Vemić 5, Tomić, Terzić, Boškov, Slavuljica 3, A. Dubaić, Predojević, Popov 5, Čabai 3, Vlaović.

Hercegovac: Kozomora 1, Marjanov, Radonjić, Damnjanović 2, Rakocija 3, Jovanović 1, Milošević 3, Doder 2, Janjić 1, Šević 4, Kočić 4, Marković, Živković, Mirić 6, Mijatović, Ćeran.

Apatin – Inđija 36:29 (16:12)

Sedmerci: 7/8 (Apatin). 1/1 (Inđija).

Isključenja:  16 minuta (Apatin). 8 minuta (Inđija).

Apatin: Pilipović 12, Lazić, Rudić 3, Delić, Jokić, P. Mandić, Kuprešanin 1, Bogojević, Z. Mandić, Mačkić, Polovina, Milojević 2, Peić Tukuljac 10, Oljača 4, Braun 1, Gardijan 3,

Inđija: Marko Draško, Baljak 4, Živković, Marinković 6, Ristić 4, Grozdić 6, Mladenko Draško 1, Balić, Jevtović 5, Ćućuz, Dušanić, Ćosić 3, Aćimov, Mandić, Stanić.