Kovačica kuglaški centar Srbije za pionire

KOVAČICA – Kvalifikacije za Prvenstvo Srbije u kuglanju za pionirke i pionire održane su 30. i 31. oktobra u Kovačici. Pravo učešća su imali igračice i igrači rođeni od 1. jula 2007. do 30. jula 2013. godine.

Ovo je prvi turnir u zajedničkoj organizaciji Kuglaškoj saveza Srbije i Kuglaškog kluba „Slavija“ na kuglani u Kovačici, koja trenutno spada među tri najbolje u Srbiji.

Kuglaški klub „Slavija“ ima trenutno najbrojniji kolektiv u mlađim kategorijama – pionirskim i kadetskim, izmedju ostalog i reprezentativke Srbije.

Kadetkinje i kadeti su se istovremeno takmičili u Beogradu, a juniorke i juniori u Novom Bečeju. Finale za sve kategorije će se održati u Banji Junaković 21. novembra.

Zaslužan za istrajnost na polju nametanja najmlađih na kuglaške staze bio je pre svega tadašnji predsednik Želimir Hriješik Pipsi, a posle njegove prerane smrti, uporni su bili i sadašnji čelnik kluba Tomaš Siroma, kao i trener slavijaša i slavijašica Zita Tokai, od ove godine i pomoćni trener mlađih kategorija reprezentivki Srbije.