Dve od četiri zlatne medalje sa Svetskog šampionata u rvanju otišle u Zrenjanin

ZRENJANIN – Članovi rvačkog kluba „Proleter“ Zurab Datunašvili i Viktor Nemeš osvojili su zlatne medalje na Svetskom šampionatu u rvanju koji je po prvi put održan u Beogradu.

Ovo takmičenje je okupilo preko 2.500 učesnika iz 75 zemalja, Srbija je osvojila ukupno četiri zlatne medalje, od kojih su dve otišle u Zrenjanin.

Zurab Datunašvili osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom, dok je Mate Nemeš trijumfovao u kategoriji do 67 kilograma.

Zurab Datunašvili u finalnoj borbi juče je ubedljivo savladao Turpana Bisultanova, reprezentativca Danske, rezultatom 6:2, dok je Mate Nemeš u fantastičnoj borbi večeras savladao dosadašnjeg svetskog i olimpijskog šampiona Geraia iz Irana rezultatima 0:4 do 5:4.

Gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura uputio je svetskim šampionima čestitke, uz podsećanje, da su ove medalje “iskovane” upravo u Zrenjaninu.

„Sve čestitke Datunašviliju i Nemešu na sjajnim rezultatima i potvrdi kvalitetnog i istrajnog rada, koji godinama unazad u Srbiju i Zrenjanin donosi medalje s najvećih svetskih takmičenja. Vi ste ponos ne samo rvačkog, već i sporta uopšte u našoj zemlji, ponos svog grada i svog kluba. Rvanje je u Zrenjaninu najtrofejniji sport i ja vam želim da s uspesima nastavite i u narednom periodu.“ – poručio je gradonačelnik Salapura.

Poslednju fazu priprema realizovali su upravo u Zrenjaninu, Domu borilačkih sportova i matičnoj kući Rvačkog kluba “Proleter”. Njih je, neposredno pred polazak za Beograd, posetio i gradonačelnik, poželevši im uspešne nastupe i medalje.

Takođe, na pripremama u Zrenjaninu u sportskoj hali “Zvonimir Zvonko Vujin”, skoro dve nedelje bili su i najbolji rvači Kine, Egipta, Alžira, SAD, Mađarske i San Marina.